Friday, January 16, 2009

Chocolate Sherpa (POL)

« Najwyższa degustacja czekolady na świecie, by zebrać fundusze na Mobilny Szpital w Nepalu»PROJEKT

Louis-Philippe Loncke, belgijski podróżnik, przygotowuje następną ekspedycję: 400 kilometrowa wyprawa pomiędzy Katmandu do Everest Base Camp (Nepal), aby tam zorganizować najwyższą na świecie degustację czekolady. Jest to unikatowe wydarzenie z ogólnoświatową relacją medialną! Belgijska opowieść, która odbuduje wizerunek Belgii na świecie! Celem Chocolate Sherpa jest zebranie pieniędzy na Mobilny Szpital w Nepalu. Szpital ten zapewni niezbędną opiekę w odizolowanych rejonach Nepalu.

HUMANITARNY PROJEKT MOBILNEGO SZPITALA


Po ośmiu latach spędzonych na pracy jako konsultant dla Nepalskiego Szpitala Ortopedycznego (Katmandu) oraz trenowaniu młodych nepalskich chirurgów, belgijski chirurg i jego nepalski przyjaciel planują stworzyć mobilny szpital. Taką jednostkę byłoby łatwo montować i demontować przy użyciu ciężarówki lub helikoptera i pozwoliłaby lekarzom dotrzeć do wielu niedostępnych terenów w Nepalu. Objazdy trwające miesiąc pozwolą zapewnić odpowiednią opiekę ponad 5000 ludzi oraz dostęp do zabiegów operacyjnych dla 250. Koszt podstawowego sprzętu szacuje się na 250 000 €, a jednomiesięcznego objazdu na 50 000 €.
Wiele obszarów Nepalu jest nieosiągalnych drogami i zapewnienie opieki w tych biednych regionach jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Ich mieszkańcy nie są w stanie dotrzeć do stolicy kraju ze względu na koszt oraz czas takiej podróży. Dzięki mobilnemu szpitalowi stanie się możliwe zapewnienie podstawowej oraz specjalistycznej opieki.

SPORTOWE, LUDZKIE I KULTUROWE WYZWANIE


Zespół Chocolate Sherpa przejdzie 400 km z Katmandu do Everest Base Camp i po drodze rozda 200 kg czekolady. Ta długa podróż pozwoli ekipie spotkać się z ludnością Sherpa i przeżyć intensywne chwile z ludźmi, którzy noszą sprzęt zachodnich podróżników od wielu dekad. Czekolada będzie oferowana lokalnej ludności Sherpa. Ostatnie 100 kg zostanie rozdanych podczas unikatowej degustacji na wysokości 5350 m. n.p.m. W tym okresie roku Everest Base Camp jest wioską liczącą od 500 do 1000 miaszkańców Sherpa oraz międzynarodowych wspinaczy, podejmujących próby wejścia na szczyt dachu świata.
Celem Ekspedycji jest zainteresowanie światowych mediów, aby spełnić wymagania firm sponsorujących mobilny szpital. Drugim środkiem zbierania funduszy są prywatne darowizny, motywujące ekipę Chocolate Sherpa do osiągnięcia ich celu.

No comments:

Post a Comment