Friday, January 16, 2009

ČOKOLÁDOVÝ ŠERPA (TCH)

«Nejvyšší čokoládové ochutnávání na světě k nasbírání finančních prostředků pro mobilní nemocnici v Nepálu.»


PROJEKT
Louis-Philippe Loncke, belgický dobrodruh, připravuje svojí další expedici:
Čtyřista kilometrový trek mezi Kathmandu a základním táborem Everestu (Nepal), organizuje zde nejvyšší čokoládovou ochutnávku na světě.
Je to výjimečná událost, která bude sledována medii z celého světa a která rozšíří povědomí o Belgii ve světě.
Cílem čokoládových šerpů je nasbírat finanční prostředky pro mobilní nemocnici v Nepálu. Tato nemocnice bude sloužit pro odlehlé oblasti v Nepálu.


Dobročinný projekt pro nemocnici
Po osmi letech práce jako odborný lékař pro Nepálskou ortopedickou nemocnice (Kathmandu) a trenování mladých nepálských chirurgů, Belgický chirurg a jeho nepálský přítel, plánují vytvořit mobilní nemocnici. Zařízení bude jednoduše pojízdné rychle odmontovatelné a převážené náklaďákem nebo vrtulníkem a bude poskytovat doktory, aby dosáhli dalekých míst v Nepálu. Kampaň trvající jeden měsíc umožní poskytnout peči 5000 lidem a poskytne lékařské zákroky 250. Základní zařízení stojí odhadem 250 000 € a měsíc kampaně 50 000€.
Mnoho oblastí v Nepálu jsou nedostupné po silnicích tudíž poskytování péče v těchto chudých oblastech je komplikovaná práce. Lidé se nemohou dostat do měst kvůli penězům a času stráveného cestováním. Díky mobilní nemocnici, bude možné poskytnout všeobecnou a speciální péči.

Sportovní, dobročinný a kulturní zážitek
Skupina Čokoládový šerpa půjde 400km z Kathmandu do základního tábora Everestu a bude roznášet 200 kg čokolády. Tato dlouhá cesta poskytne skupině potkat šerpské obyvatele a rozdělí se o silné chvilky s těmi, kteří nosí vybavení pro lidi ze Západu po desetiletí.
Čokoláda bude nabízená během treku průvodcům a šerpům. Zbývajících 100 kg bude rozneseno během výjmečného čokoládového ochutnávání v 5350 metrech. Základní tábor je vesnice mezi 500 a 1000 šerpami a mezinárodními horolezci, kteří se pokouší dosáhnout vrcholu světa .

Sponzoři darují peníze na tuto akci, díky mediální pozornosti, která bude doprovázet tuto expedici. Druhý způsob nasbírání finančních prostředků je od soukromých dárců, kteří tak podpoří skupinu Čokoládový šerpa, aby dosáhli cíle.

No comments:

Post a Comment